Sport.pl

Czy przeciwko Lechowi zagra nowy Boniek?

''Krasic, nuova furia'' - tytułuje swój materiał na temat nowej gwiazdy Juventusu Turyn Milosa Krasicia włoska gazeta ''Tuttosport''. I porównuje go nie tylko do Pavla Nedveda, ale i Zbigniewa Bońka. - To jeden z najlepszych skrzydłowych świata - komplementuje go trener lechitów Jacek Zieliński. Tymczasem włoscy dziennikarze twierdzą, że nie jest powiedziane iż serbski skrzydłowy w ogóle zagra z Kolejorzem.

Milos Krasić trenował w środę na Stadionie Olimpijskim w znaczniku, jaki nosili gracze wytypowani do pierwszej jedenastki w meczu z Lechem Poznań. Zdaniem włoskich dziennikarzy zajmujących się Juventusem Turyn, nie jest jednak wcale pewne, iż zagra on w czwartkowym meczu. Trener Luigi Del Neri może wpaść na pomysł, aby jednak go oszczędzić.

Byłoby to o tyle dziwne, że Milos Krasić to siła napędowa Juventusu Turyn. Piłkarz reprezentacji Serbii, uczestnik mistrzostw świata w RPA przyszedł do Juventusu niedawno z CSKA Moskwa. - To jeden z najlepszych skrzydłowych świata - mówi trener Jacek Zieliński, który wymienia go w gronie największych obecnych gwiazd Juventusu.

- Milos Krasić robi wrażenie swoim potencjałem - pisze o serbskiej gwieździe Juventusu Turyn gazeta ''Tuttosport? i porównuje go nie tylko do czeskiej gwiazdy Pavla Nedveda, co z racji
blond fryzury Serba i pozycji na której gra jest dość powszechne, ale także do Zbigniewa Bońka. - On robi równie szybkie postępy jak Boniek, kiedy przyszedł do Juventusu - pisze.

Jeśli Milos Krasić zagra dzisiaj, będzie rywalem np. Luisa Henriqueza, a może i Sławomira Peszki, o ile ten zagra na lewej pomocy. Krasic jest bowiem prawoskrzydłowym.

Radosław Nawrot, Turyn

Zbigniew Boniek: To świetna promocja dla Poznania

Mecze z Polakami budowały historię Juventusu

 

Więcej o: