PILNE! Zmarł Henryk Czapczyk - legenda Lecha

Henryk Czapczyk - legendarny piłkarz Lecha Poznań i ostatni członek tercetu A-B-C zmarł półtorej godziny temu w Poznaniu. Rodzinie i wszystkim kibicom, którzy pamiętali tego znakomitego piłkarza i trenera składamy szczere kondolencje

Henryk Czapczyk miał 88 lat. Był zawodnikiem HCP Poznań, Warty Poznań, a w latach 1949-1953 - Lecha Poznań, zwanego wtedy Kolejarzem. Tworzyłw nim legendarny tercet napastników, zwany A-B-C od nazwisk jego członków: Teodora Anioły, Edmunda Białasa i Henryka Czapczyka. Edmund Białas zmarł w 1991 r., Teodor Anioła - w 1993 r. Henryk Czapczyk był ostatnim żyjącym piłkarzem z tej trójki.

Czapczyk grał w HCP Poznań jeszcze w latach trzydziestych. W czasie wojny był powstańcem warszawskim, jeńcem niemieckich obozów. Chwilowo został na Zachodzie, ale wrócił do Polski. Zdobył z Wartą Poznań mistrzostwo Polski w 1947 r. W 1949 r. nieoczekiwanie trafił do lokalnego rywala, Kolejarza Poznań (dzisiejszego Lecha).

W latach 1956-1961 oraz w 1964 r. Henryk Czapczyk był też trenerem poznańskiego Lecha. W 1961 r. wprowadził go do ekstraklasy.

Data pogrzebu nie jest jeszcze ustalona.

Więcej o: