Sport.pl

Polska U-21 - Czarnogóra U-21 6:0. Dawid Kownacki z Lecha Poznań: Jestem dumny z tego, że gram w tej drużynie

- Oby zawsze nasza skuteczność była taka jak w tym meczu - stwierdził napastnik Lecha Poznań Dawid Kownacki po udanym występie reprezentacji Polski do lat 21, która w towarzyskim meczu w Gdyni pokonała 6:0 kadrę młodzieżową Czarnogóry.


Dawid Kownacki zdobył w tym meczu bramkę i zaliczył dwie asysty. Jedną z nich miał wtedy, gdy podał piłkę koledze z Lecha Poznań, Dariuszowi Formelli. Ten trafił na 4:0. Wcześniej skrzydłowy Kolejorza sam strzelił gola i świetnie dośrodkował piłkę do Dawida Kownackieo przy jego bramce na 2:0.

- Na boisku, tak jak w życiu, najważniejsza jest jednak równowaga, której cały czas szukamy. Od każdego zawodnika wymagamy, aby zawsze wiedział, jak w danym momencie ma się zachować, zarówno w defensywie jak i ofensywie. Wszyscy bowiem atakujemy i wszyscy bronimy. I chyba znaleźliśmy dziś tę równowagę, bo sami sporo strzeliliśmy i nic nie straciliśmy - mówił trener kadry U-21, poznaniak Marcin Dorna. - Przygotowujemy się do bardzo ważnego i prestiżowego turnieju, czyli czerwcowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce, ale młodzieżówka ma też inne cele. Ta drużyna promuje również młodych zawodników, którzy mają w niej szansę pokazania się. Dlatego jesteśmy dumni z każdego powołania do pierwszej reprezentacji.

Dawid Kownacki z Lecha Poznań powiedział: - Odnieśliśmy wysokie zwycięstwo, ale Czarnogóra na pewno się przed nami nie położyła. Rywale popełnili jednak sporo błędów, które udało nam się wykorzystać, a to też jest sztuka. Oby zawsze nasza skuteczność była taka jak w tym meczu. W Bydgoszczy, w spotkaniu z Ukrainą, zabrakło właśnie tego elementu, bo sytuacji było sporo. Cieszy również to, że z łatwością dochodzimy do dogodnych okazji, szukamy siebie na boisku, staramy się dograć do lepiej ustawionego kolegi oraz zdobywamy ładne bramki. Jestem dumnym, że gram w tej drużynie i reprezentuję Polskę.

Przeciwko Czarnogórze od początku meczu zagrali też dwaj inni lechici: Tomasz Kędziora i Jan Bednarek.Więcej o:
Skomentuj:
Polska U-21 - Czarnogóra U-21 6:0. Dawid Kownacki z Lecha Poznań: Jestem dumny z tego, że gram w tej drużynie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX