Bośnia i Hercegowina podniosła się po klęsce. Bramkarz Lecha Poznań tylko rezerwowym

Po porażce 0:4 w Belgii piłkarze Bośni i Hercegowiny pokonali 2:0 Cypr i odnieśli drugie zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw świata w 2018 roku.

Nie było niespodzianki przy obsadzie pozycji bramkarza Bośni i Hercegowiny. Mimo przegranego aż 0:4 poprzedniego meczu kwalifikacyjnego, selekcjoner Mehmed Bazdarević postawił na swojego najbardziej doświadczonego gracza na tej pozycji - Asmira Begovicia, na co dzień bramkarza Chelsea Londyn. Jasmin Burić z Lecha Poznań i Ibrahim Sehić z Karabachu Agdam pełnili rolę rezerwowych bramkarzy.

Na stadionie w Zenicy, w rodzinnym mieście lechity, gospodarze mieli ogromną przewagę (25:3 w strzałach i 10:0 w uderzeniach celnych), ale wygrali z Cyprem 2:0 dopiero po golach strzelonych w końcówce spotkania. Edin Dżeko z Romy zdobył bramki w 70. i 81. minucie.

Jasmin Burić, który wrócił do reprezentacji swojego kraju ponad rok temu, po wieloletniej przerwie, ma na koncie tylko dwa występy w barwach narodowych - oba w meczach towarzyskich.