CLJ. Wielkie emocje i jedenaście goli w meczach poznańskich drużyn. Warta zwycięska, Lech z jednym punktem

Juniorzy Warty Poznań pokonali na wyjeździe Gwarka Zabrze 3:2, choć po godzinie gry przegrywali 0:2. Straty udało się też odrobić juniorom Lecha Poznań w starciu z Górnikiem Zabrze, jednak ich mecz w 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorów zakończył się remisem 3:3.
W 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorów (gr. zachodnia) odbyło się podwójne starcie Poznania z Zabrzem. Warta grała na wyjeździe z Gwarkiem, a Górnik przyjechał do Wronek rywalizować z Lechem. Łącznie w obu tych meczach kibice obejrzeli aż jedenaście goli.

Trzy punkty z Zabrza przywieźli warciarze. Ci po godzinie gry przegrywali już z Gwarkiem 0:2, by w ciągu osiemnastu minuty zdobyć trzy bramki i wygrać spotkanie. Dla Zielonych trafiali Aleks Ławniczak, Kacper Zmyślony i Patryk Kieliba w ostatniej minucie spotkania.

Także młodych piłkarzom Lecha Poznań udało się odrobić straty i przejść z wyniku 0:2 na 3:2. Do przerwy lechici przegrywali dwiema bramkami po trafieniach Jakuba Dyląga, ale w 84. minucie na tablicy wyników było 3:2 dla Kolejorza po golach Michała Skórasia, Marka Mroza i Bartosza Bartkowiaka. Jednak na cztery minuty przed końcem spotkania Filip Żagiel doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry Michał Skóraś trafił piłką w słupek, a niedługo później sędzia zakończył to spotkanie. Poniżej skrót tego meczu przygotowany przez Lech TV.

Lech utrzymał pozycję lidera w grupie zachodniej CLJ. Warciarze z kolei uciekli ze strefy spadkowej i zajmują obecnie 10. miejsce.