El. MME U-19. Polacy rozbili Macedonię 4:0! Dwa gole piłkarzy Lecha Poznań

Reprezentacja Polski do lat 19 rozgromiła w Szubinie Macedonię 4:0 w pierwszym swoim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy.
Polacy pewnie wygrali pierwsze spotkanie w grupie, choć do przerwy w Szubinie był bezbramkowy remis. Wynik meczu z Macedonią otworzył dopiero dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy skrzydłowy Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak. Później dwa gole strzelił Kamil Wojtkowski. Bardzo dobrą zmianę dał inny z lechitów Paweł Tomczyk. Wszedł na boisko w 77. minucie za Marcina Listkowskiego, a już pięć minut później wpisał się na listę strzelców. Kamil Jóźwiak rozegrał całe spotkanie.

W drugim meczu tej grupy Słowacja wygrała z Irlandią Północną 1:0. W sobotę w Inowrocławiu Polacy zmierzą się ze Słowacją, a we wtorek na zakończenie turnieju podejmą w Toruniu Irlandię Północną. Do kolejnej rundy awans wywalczą po dwa zespoły z każdej z trzynastu grup oraz najlepsza drużyna z trzeciego miejsca.

Polska - Macedonia 4:0

Bramki: Jóźwiak 48, Wojtkowski 65, 69, Tomczyk 82

Polska: Gostomski - Spychała, Żyro, Chrzanowski, Hołownia - Handzlik (72. Szymański), Wojtkowski, Dziczek, Schikowski (81. Felsch), Jóźwiak - Listkowski (77. Tomczyk).