Sport.pl

Bramkarz Lecha Poznań powołany do reprezentacji na mecze el. MŚ z Belgią i Cyprem

Jasmin Burić z Lecha Poznań znalazł się w kadrze Bośni i Hercegowiny na październikowe mecze el. MŚ z Belgią i Cyprem. Lechita będzie miał szansę zagrać w barwach narodowych w swoim rodzinnym mieście.
Lechita od roku regularnie powoływany jest do reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Nie inaczej było tym razem, bramkarz znalazł się w kadrze na najbliższe mecze eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.

Bośniacy zmierzą się 7 października w Brukseli z Belgią, a trzy dni później w Zenicy, czyli rodzinnym mieście Jasmina Buricia, podejmą Cypr. Po pierwszej kolejce Bośnia i Hercegowina prowadzi w grupie H, ale po jednym zwycięstwie na koncie mają również Grecy i Belgowie. Skład grupy uzupełniają jeszcze Gibraltar i Estonia.

- Belgowie są zdecydowanym faworytem tej grupy. Mają w swoich szeregach wielu znakomitych piłkarzy. Walczyliśmy z nimi już podczas eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji i w dwumeczu zdobyliśmy jedynie punkt - mówi cytowany przez klubową stronę internetową Jasmin Burić. - Mamy jednak duże szanse, aby zająć co najmniej drugie miejsce. Oczywiście zrobimy wszystko, by sprawić Belgii niespodziankę i zakończyć eliminacje na pierwszej pozycji.

Więcej o: