Lech Poznań - Górnik Łęczna. Darko Jevtić: Zaspaliśmy w tym meczu, było nam ciężko, ale pokazaliśmy charakter

- Pokazaliśmy charakter, choć mecz mógł się odwrócić przeciwko nam - przyznaje Darko Jevtić po zwycięstwie Lecha Poznań nad Górnikiem Łęczna 2:1.
Lech Poznań po raz drugi w tym sezonie zdołał odwrócić wynik na swoją korzyść po tym, jak pierwszy stracił bramkę. Kolejorza w pierwszej połowie ukąsił Piotr Grzelczak, który wykorzystał niefrasobliwość obrońców Lecha przy rzucie rożny. Pierwsze minuty nie wyglądały dla Lecha zbyt obiecująco. - Trochę zaspaliśmy w tym meczu. Nie weszliśmy dobrze w to spotkanie. Ta bramka nie była potrzebna. Było nam ciężko. Szukaliśmy gry, potrafiliśmy grać i chcieliśmy to robić - przyznaje Darko Jevtić na łamach oficjalnej strony klubowej.

Lech rozkręcał się długo i gola na 1:1 strzelił dopiero w drugiej połowie. Gra Kolejorza nabrała rumieńców, to lechici byli bardziej zdeterminowani w dążeniu do zwycięskiego gola. W 90. minucie goście dopięli swego po strzale Macieja Makuszewskiego. - Szukaliśmy okazji. Po przerwie nasza gra wyglądała lepiej. Otworzyła się i w końcu udało się nam zdobyć bramkę. Pokazaliśmy charakter. Uważam też, że równie dobrze to rywale mogli strzelić gola. Ten mecz mógł się odwrócić przeciwko nam. Wygraliśmy i to dla nas ważne zwycięstwo - uważa Szwajcar.