Ostatni raz Lech Poznań zrobił to przeciwko Górnikowi Łęczna. Czy teraz przerwie złą passę?

Serię ośmiu meczów bez wyjazdowego zwycięstwa w ekstraklasie mają piłkarze Lecha Poznań. Po raz ostatni wygrali w gościach na terenie Górnika Łęczna, swojego piątkowego rywala w jedenastej kolejce ligowej.


Może trudno w to uwierzyć, ale zwycięstwo 1:0 odniesione na początku kwietnia w Łęcznej to jak na razie ostatnia sytuacja, w której lechici zdobyli trzy punkty na obcym stadionie. Mowa oczywiście o meczach ligowych, bo choćby w tym sezonie przywieźli do Poznania dwie przekonujące wygrane po 3:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Ruchem Chorzów, ale były to pojedynki w Pucharze Polski. Na wyjazdową wygraną w ekstraklasie Kolejorz czeka już blisko pół roku.

Wtedy zwycięstwo Lechowi Poznań zapewnił Nicki Bille, było to w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. W grupie mistrzowskiej zespół Jana Urbana przegrał wszystkie cztery spotkania na obcym terenie. Ba, nie zdobył w nich nawet bramki. Kolejno były to: po 0:1 z Legią Warszawa i Pogonią Szczecin, 0:2 z Cracovią i 0:3 z Zagłębiem Lubin.

W tym sezonie poznaniacy dwa razy zremisowali bezbramkowo - we Wrocławiu i Niecieczy. Przegrali ponadto 1:4 z Koroną Kielce i 1:2 z Lechią Gdańsk. W sumie zła wyjazdowa passa wydłużyła się do ośmiu spotkań. Bilans Kolejorza w tym czasie to dwa remisy i sześć porażek, a zestawienie bramek - to dwie zdobyte i aż trzynaście straconych.

Tak złej serii nie ma żaden zespół w ekstraklasie! Spośród wszystkich drużyn, które grają obecnie w lidze, każda choć raz cieszyła się ze zwycięstwa odniesionego na stadionie rywala w ostatnim półroczu. Dotyczy to także beniaminków, czyli Wisły Płock i Arki Gdynia.

Najskuteczniejszym "wyjazdowym" zespołem w ekstraklasie jest w tym sezonie Jagiellonia Białystok, która wygrała cztery mecze, jeden zremisowała i jeden przegrała (bilans bramek 11:3). To pokazuje, którędy wiedzie droga do fotela lidera ligi.

Zdjęcie Hasbro Monopoly Lech Poznań Fc 024983 Zdjęcie Lech Poznań Sztuczki i triki piłkarzy Zdjęcie B&S Lech Poznań torba turystyczno-treningowa
Hasbro Monopoly Lech Poznań... Lech Poznań Sztuczki i trik... B&S Lech Poznań torba turys...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info