Paweł Wojtala popiera Zbigniewa Bońka i chce być w zarządzie PZPN

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej poparł Zbigniewa Bońka i będzie na niego głosował w październikowych wyborach na nowego prezesa PZPN.


Od kilku tygodni wiadomo, że Zbigniew Boniek wystartuje 28 października w wyborach na nowego szefa PZPN. Będzie się ubiegał o reelekcję. Aby w ogóle mógł się zgłosić, musiał zyskać piętnaście rekomendacji ze strony klubów dwóch najwyższych lig lub wojewódzkich związków piłki nożnej.

Wielkopolski ZPN, którego szefem jest od tego lata Paweł Wojtala, zdecydował w specjalnej uchwale, że udzieli rekomendacji tylko Zbigniewowi Bońkowi. Wobec tak jasnego stanowiska jest zupełnie oczywiste, że za miesiąc czwórka delegatów z Wielkopolski odda w wyborach głos na obecnego prezesa związku. Wszystko wskazuje na to, że o fotel szefa polskiej piłki będzie się także ubiegał Józef Wojciechowski.

Podczas zjazdu Paweł Wojtala będzie się starał o miejsce w zarządzie PZPN - jest jedną z 27 osób, które starają się o wejście do tego grona. Inny delegat z naszego regionu, Andrzej Mroziński będzie się natomiast ubiegał o stanowisko w komisji rewizyjnej, podobnie jak dziewiętnastu innych kandydatów. Delegatami z Wielkopolski będą ponadto Roman Jaszczak i Adam Luboński.

W obecnym zarządzie PZPN zasiada Stefan Antkowiak, który przez cztery kadencje był prezesem Wielkopolskiego ZPN.