Lech Poznań. Tamas Kadar był odsunięty od kadry Lecha, bo "miał odpocząć" Bjelica: Popełnił błędy, których nie powinien popełnić

Tamas Kadar nie zagrał w meczu z Ruchem Chorzów. W dwóch poprzednich spotkaniach Węgier popełnił błędy, które kosztowały Lecha bramki. - Dałem mu odpocząć - przyznaje Nenad Bjelica.
O sprawie Tamasa Kadara pisaliśmy niedawno - TUTAJ. Forma Węgra ewidentnie spadła po nieudanych próbach odejścia z Lecha w letnim okienku transferowym. Lewy obrońca Kolejorza miał oferty m.in. z Rosji, Niemiec i Francji, a najbliżej był transferu do Lokomotiwu Moskwa. Jednak negocjacje zostały zerwane po tym, jak w rosyjskim klubie doszło do zmian we władzach klubu. Później żaden z zainteresowanych klubów nie był w stanie spełnić oczekiwań finansowych Lecha i Kadar został w Poznaniu. Mówi się, że prezesi Lecha oczekiwali za swojego asa około 2,5 miliona euro.

Węgier nie ukrywał, że jest rozczarowany akurat takim obrotem sprawy. Jednak transferowe fiasko wpłynęło też na jego formę, a tego trener Kolejorza nie mógł zaakceptować. Nenad Bjelica odsunął Kadara od kadry zespołu na mecz z Ruchem Chorzów. Wcześniej Węgier w spotkaniach z Pogonią Szczecin i Lechią Gdańsk popełnił błędy, które kosztowały Lecha stracone bramki. - Tamas miał burzliwe lato. Pojawiło się wiele ofert transferowych dla niego, ale nic z tego nie wyszło i taka sytuacja jest dla zawodnika trudna do zaakceptowania. W dwóch pierwszych meczach po moim przyjściu pokazał dobre nastawienie, ale popełnił błędy, jakich zawodnik na jego poziomie nie powinien popełniać. I dlatego dałem mu odpocząć w meczu z Ruchem - tłumaczy Nenad Bjelica.

Szkoleniowiec Kolejorza zaznacza jednak, że Węgier będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz z Arką Gdynia. - Tamas bardzo solidnie pracował w Poznaniu, rozmawialiśmy i powiedział, że chce wszystko dać swojej drużynie, wykazuje dużą chęć do gry i pełne zaangażowanie - mówi Chorwat.