Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:3. Darko Jevtić: Dobrze weszliśmy w mecz, ale musimy poprawić grę w defensywie

- Dobrze wyszliśmy na ten mecz, byliśmy gotowi od pierwszej minuty i dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie. Ale w końcówce Ruch miał za dużo miejsca - powiedział Darko Jevtić, piłkarz Lecha Poznań, po zwycięstwie nad Ruchem Chorzów w 1/8 Pucharu Polski.
Lech Poznań od pierwszych minut dominował nad Ruchem Chorzów i jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki - najpierw z bliska do siatki rywala trafił Marcin Robak, a później Radosław Majewski strzelił gola po strzale lewą nogą. - Dobrze wyszliśmy na ten mecz, byliśmy gotowi do gry od pierwszej minuty i dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie - powiedział przed kamerami Lech TV pomocnik Kolejorza Darko Jevtić.

Szwajcar z serbskimi korzeniami miał udział przy każdym z goli - przy trafieniu na 1:0 to on zagrywał z rzutu rożnego, on też rozpoczął akcję przy drugim golu, a sam zaliczył asystę przy ostatnim trafieniu Szymona Pawłowskiego. Jevticiowi wyraźnie posłużyło przesunięcie na pozycję ofensywnego pomocnika (wcześniej grywał na skrzydle), a i dobrze wygląda jego współpraca z cofniętym Radosławem Majewskim. - Piłka chodziła, to prawda, ale musimy poprawić grę w defensywie. Przed końcem trochę odpuściliśmy i Ruch miał za dużo miejsca. Mieliśmy wtedy dużo biegania. Było 3:0, mogliśmy spokojnie grać, ale zostawiliśmy im za dużo miejsca i przez to oni mogli kreować sobie akcje. Ale dobrze, że skończyło się bez starty bramki i mamy awans do ćwierćfinału - skomentował pomocnik Kolejorza.