Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:1. Marcin Robak: Cieszę się z bramek, ale to zespół wypracował wynik

- Do karnego byłem wyznaczony ja i Maciej Gajos. Podjęliśmy decyzję, że to ja będę strzelał - powiedział po meczu Marcin Robak po zwycięstwie 3:1 z Pogonią Szczecin.
Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 3:1, a jednym z autorów tego zwycięstwa był napastnik Kolejorza, Marcin Robak, strzelec dwóch goli. - Cieszę się, że zdobyłem bramki, ale cały zespół pracował na ten wynik. Fajnie, że zareagowaliśmy na stratę gola i szybko odrobiliśmy ten wynik z nawiązką - mówi sam zainteresowany odnosząc się do pierwszej połowy spotkania. Lech po siedmiu minutach przegrał 0:1, by jeszcze przed przerwą odrobić starty i przejąć prowadzenie.

Robak nie tylko zdobył dwie bramki, ale i był bardzo aktywny w pressingu na obrońców Pogoni. - Przez te dwa tygodnie trenowaliśmy narzucanie wysokiego pressingu, szczególnie w momencie, gdy tracimy piłkę. I dziś tak faktycznie było, szczególnie w pierwszej połowie. Było widać, że nasze ataki były przemyślane, mieliśmy wiele opcji do rozegrania ataku i z tego stwarzaliśmy sobie sytuacje - uważa napastnik Lecha.

Snajper Kolejorza nie chciał rozstrzygać, czy pokonanie Pogoni to efekt pracy Nenada Bjelicy, czy to jeszcze pochodna dobrej formy Lecha w ostatnich tygodniach. - Trener pracuje dopiero dwa tygodnie, więc ocenić, czy to już efekt pracy nowego szkoleniowca. Ale te ostatnie mecze na pewno nam pomogły w grze do przodu, dążyliśmy do zwycięstwa - mówi Robak.

Strzelec dwóch goli zdradził też kulisy wykonywania rzutu karnego: - Do wykonywania "jedenastki" byliśmy wyznaczeni ja i Maciek Gajos, podjęliśmy decyzje, że to ja będę strzelał.