Paweł Wojtala przedłużył piłkarską współpracę z Dolną Saksonią

Umowę o współpracy na kolejne pięć lat podpisali we wtorek prezydent NFV, czyli związku piłkarskiego Dolnej Saksonii Karl Rothmund i Paweł Wojtala, nowy szef Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Nowy dokument będzie obowiązywał od początku przyszłego roku i przedłuży współpracę, która trwa od października 2005 roku.
Przed przyjazdem do siedziby Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej przy ul. Bułgarskiej Karl Rothmund spotkał się ze Stafenem Antkowiakiem, który rządził piłką w regionie przez ostatnie kilkanaście lat. - Zapewnił mnie, że Paweł Wojtala był nie tylko dobrym piłkarzem, ale że będzie teraz dobrym prezesem - mówi gość z Hanoweru.

- Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i chciałbym ją jeszcze poszerzyć. Chodzi mi po głowie taki pomysł, żeby ułatwić przedstawicielom klubów z Wielkopolski możliwość współpracy z klubami niższych lig w naszym regionie - twierdzi Karl Rothmund. - Taka wymiana doświadczeń na właściwym poziomie może dać zdecydowanie więcej niż podglądanie najlepszych, którzy jednak funkcjonują w innych realiach - przyznaje prezes Paweł Wojtala.

Tak jak w poprzednich latach, do Polski będą przyjeżdżały młodzieżowe reprezentacje chłopców i dziewczynek z Dolnej Saksonii, a do Niemiec będą wyjeżdżały zespoły z Wielkopolski. Wznowiona ma też zostać wymiana sędziów.