Lech Poznań. Niezbyt udany występ Jana Bednarka w meczu reprezentacji Polski do lat 20 ze Szwajcarią

Obrońca Lecha Poznań Jan Bednarek zagrał w meczu reprezentacji Polski do lat 20 ze Szwajcarią w ramach Turnieju Czterech Narodów.
Polacy zremisowali na wyjeździe ze Szwajcarami 2:2, choć jeszcze dwanaście minut przed końcem meczu prowadzili 2:0 po golach Oskara Zawady i Konrada Michalaka. Prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, bo w 59. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Wieteska.

W 78. minucie obrońca Lecha Poznań Jan Bednarek sfaulował jednak rywala w polu karnym, za co sędzia odgwizdał jedenastkę. Kontaktową bramkę zdobył Djibril Sow, a remis rzutem na taśmę w ostatniej minucie uratował Szwajcarom Tobias Schattin.

W drugim spotkaniu Włosi wygrali z Niemcami 1:0 i to oni po pierwszej rundzie są liderami Turnieju Czterech Narodów. W kolejnym meczu zespół Macieja Stolarczyka zmierzy się z Niemcami, a spotkanie zostanie rozegrane 6 września w Świnoujściu.

Szwajcaria - Polska 2:2

Bramki: Sow (78.- karny), Schättin (90.) - Oskar Zawada (20.), Konrad Michalak (62.)

Polska: Damian Węglarz - Robert Bartczak, Jan Bednarek, Mateusz Wieteska, Kamil Dankowski - Mateusz Wdowiak (62. Rafał Makowski), Filip Jagiełło (71. Jakub Piotrowski), Damian Rasak (61. Bartosz Wolski), Robert Janicki (46. Konrad Michalak), Oktawian Skrzecz (70. Artur Siemaszko) - Oskar Zawada (83. Szymon Walczak).