Lech Poznań - Piast Gliwice 2:0. Dariusz Formella: Dwa miesiące temu bym tak nie uderzył

- Cieszę się przede wszystkim ze zwycięstwa z Lecha, chłopaki będą mogli pracować w dobrych humorach, a ja wyjeżdżam na kadrę - powiedział po zwycięstwie nad Piastem Gliwice Dariusz Formella, strzelec gola na 1:0 dla Lecha Poznań.
Wejście na boisko Dariusza Formelli odmieniło grę Lecha Poznań w starciu z Piastem Gliwice. 21-letni skrzydłowy w 73. minucie dokładnym strzałem przy słupku pokonał Jakuba Szmatułę. W doliczonym czasie gry bramkę na 2:0 zdobył Maciej Gajos. - Cieszę się przede wszystkim ze zwycięstwa z Lecha, chłopaki będą mogli pracować w dobrych humorach, a ja wyjeżdżam na kadrę - powiedział po spotkaniu Formella, który ostatnio musiał pogodzić się z rolą rezerwowego: - Nikt nie uważa, że zasłużenie siedzi na ławce, więc każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony.

Lech dzięki temu zwycięstwu wydostał się ze strefy spadkowej. - Wiadomo, wyglądało to źle. Ale to było tylko i wyłącznie kwestia czasu, aż opuścimy to miejsce - uważa pomocnik Kolejorza.

Formella przyznał też, że gol strzelony jego słabszą lewą nogą to efekt pracy po treningach. - Zostaje bardzo często z trenerem Urbanem po zajęciach. Po powrocie z wypożyczenia do Arki trener stwierdził, że te wrzutki z lewej nogi nie wychodzą mi zbyt dobrze, więc od dwóch-trzech miesięcy zostajemy po treningach i trenujemy tę lewą nogę. Czasami już nikogo nie było i tylko ja sam wrzucałem do trenera. Jeszcze dwa miesiące temu tak bym nie uderzył. To fajny bodziec, by zostawać po zajęciach i to szlifować - przyznał lechita.

Zdjęcie Nike Koszulka piłkarska Park Derby Jersey 588413-060 Zdjęcie Nike Koszulka piłkarska Park Derby Jersey 588413-412 Zdjęcie Nike Koszulka piłkarska Park V 448212-302
Nike Koszulka piłkarska Par... Nike Koszulka piłkarska Par... Nike Koszulka piłkarska Par...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info