Lech Poznań zna już kolejnego rywala w Pucharze Polski. W piątek losowanie gospodarza

Ruch Chorzów wyeliminował po rzutach karnych pierwszoligowy Stomil Olsztyn i będzie rywalem Lecha Poznań w 1/8 finału Pucharu Polski. W piątek po godz. 10 poznamy gospodarza tego spotkania.


Mecze o awans do ćwierćfinału zostały zaplanowane na 21 września. W większości przypadków znani są też gospodarze spotkań. To drużyny, które występują w niższej lidze niż rywal. Rozgrywanie spotkań na swoim stadionie jest o tyle istotne, że przed własną publicznością łatwiej jest o wygraną, a na tym etapie o przejściu do kolejnej rundy decyduje jeden pojedynek.

W trzech parach konieczne jest jednak losowanie gospodarzy, bo mierzą się ze sobą zespoły z tych samych klas rozgrywkowych.

Oto te pary:
Górnik Zabrze- Wigry Suwałki
Lech Poznań- Ruch Chorzów
Jagiellonia Białystok- Pogoń Szczecin
PZPN wyznaczył losowanie na godz. 10 w piątek. Wtedy dowiemy się, czy dojdzie do powtórki sprzed roku, gdy Kolejorz także w 1/8 finału trafił na Ruch Chorzów i pokonał go przy Bułgarskiej 1:0. Lech Poznań dotarł w poprzedniej edycji do finału Pucharu Polski, ale przegrał na Stadionie Narodowym z Legią Warszawa 0:1. Wiadomo, że stołeczny zespół nie obroni trofeum w tym sezonie, bo już w pierwszej rundzie został wyeliminowany przez piłkarzy pierwszoligowego Górnika Zabrze.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio