Andrzej Juskowiak wiceprezesem Wielkopolskiego ZPN. Co będzie robił?

Były znakomity napastnik Lecha Poznań i reprezentacji Polski Andrzej Juskowiak został wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, którego szefem jest od soboty inny były lechita i kadrowicz - Paweł Wojtala.


Andrzej Juskowiak i Paweł Wojtala grali razem w Lechu Poznań na początku lat 90. Kilka lat później występowali wspólnie w reprezentacji Polski. Teraz znów się spotykają. Blisko 44-letni Paweł Wojtala został w sobotę wybrany nowym prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i zastąpił na tym stanowisku Stefana Antkowiaka, który sprawował tę funkcję przez szesnaście lat.

Do zarządu związku został wybrany wraz z czternastoma innymi osobami. W czwartek zarząd WZPN spotkał się na pierwszym posiedzeniu. Przede wszystkim zmniejszono liczbę wiceprezesów z pięciu do czterech. "Nad częścią zadań związku pieczę bezpośrednio sprawować będzie prezes Paweł Wojtala. Nowo utworzoną jest funkcja rzecznika ochrony prawa związkowego, którą powierzono Michałowi Gniatkowskiemu" - czytamy na stronie związku.

Jednym z czterech wiceprezesów jest Andrzej Juskowiak, który ma odpowiadać za kwestie piłki młodzieżowej i organizacji szkolenia. Bezpośrednim zastępcą Pawła Wojtali będzie pierwszy wiceprezes Rafał Ratajczak, który będzie sprawował nadzór nad rozgrywkami i tematami organizacyjnymi. Za współpracę z samorządami odpowiedzialny będzie Piotr Kościelny, a nad infrastrukturą i bezpieczeństwem na obiektach pieczę sprawować będzie Adam Luboński".

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

Zdjęcie ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLIDER r.5 AC5448 Zdjęcie Adidas Piłka Nożna Ekstraklasa OMB ERREJOTA r. 5 Zdjęcie Adidas Piłka nożna Finale 15 Real Madryt S90220
ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLID... Adidas Piłka Nożna Ekstrakl... Adidas Piłka nożna Finale 1...
Porównaj ceny » Porównaj ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info