Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:0. Kamil Jóźwiak: Mój dorobek cieszy, ale jeszcze bardziej cieszy forma zespołu

- Byliśmy stroną dominująca, wymienialiśmy dużo podań, kreowaliśmy sobie sytuacje. Tego nam brakowało w poprzednim sezonie, a tutaj było z tym znacznie lepiej - powiedział Kamil Jóźwiak po zwycięstwie 3:0 Lecha Poznań nad Zagłębiem Lubin.
Jeśli kończyć okres przygotowawczy, to właśnie takim sparingiem. Wygrana 3:0 z Zagłębiem Lubin na pewno pomoże wam zbudować morale przed nadchodzącym sezonem.

Kamil Jóźwiak: - Cieszymy się, że wygrywamy te sparingi. Dziś przekonująco wygraliśmy z Zagłębiem i humory mamy na pewno dobre, bo wyglądamy dobrze jako zespół, a ciężka praca na obozie powoli przynosi efekty.

Widzisz po tych meczach towarzyskich, że przekładacie na warunki meczowe to, co wypracowujecie na treningach?

- Tak, szczególnie dziś w pierwszej połowie. Byliśmy stroną dominująca, wymienialiśmy dużo podań, kreowaliśmy sobie sytuacje. Tego nam brakowało w poprzednim sezonie, a tutaj było z tym znacznie lepiej. Nowi zawodnicy też sobie radzą, to na pewno dobry sygnał przed nadchodzącym sezonem.

Ty ze swojego dorobku jesteś zadowolony? W pięciu sparingach zdobyłeś trzy bramki.

- Myślę, że to dobry wynik. Zawsze może być lepiej, ale też mogę być z siebie zadowolony. Najbardziej cieszy mnie jednak to, że drużyna wygląda coraz lepiej.

7 lipca zaczynacie sezon meczem o Superpuchar z Legią Warszawa. Nogi są jeszcze ciężkie czy to już jest ten momenty, gdy czujecie się gotowi do gry?

- Ja mogę mówić za siebie, więc czuć, że nogi są jeszcze ciężkie i nie wszystkie ruchy wykonuję na pełnej szybkości. Czuję się jeszcze trochę zmęczony tymi obciążeniami, ale z każdym kolejnym dniem będziemy nabierać świeżości. Na pierwszy mecz o stawkę na pewno będziemy gotowi w stu procentach.