Finał MPJM. Lech Poznań gromi i jest już niemal pewny mistrzostwa Polski

Lech Poznań pokonał Progres Kraków 4:0 w pierwszym meczu finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Lechici są niemal pewni trzeciego triumfu z rzędu w tej kategorii wiekowej.
Lech Poznań triumfował w dwóch ostatnich sezonach w rozgrywkach juniorów młodszych. W tym roku ponownie był faworytem do zwycięstwa - w swojej grupie makroregionalnej nie przegrał ani jednego meczu, a w finale gładko rozprawił się z SMS Łódź 2:2 i 3:1.

W finale Kolejorz spotkał się z Progresem Kraków, który w drugim półfinale pokonał Zagłębie Lubin. Pierwszy mecz rozgrywano we Wronkach.

Goście w pierwszych minutach stworzyli sobie dwie okazje strzeleckie po błędach lechitów. Później atakował już głównie Lecha, a Progres szukał jedynie kontr. W 32. minucie przewagę gospodarzy potwierdził Tymoteusz Klupś, najlepszy piłkarz na boisku. Skrzydłowy Lecha wykorzystał swoją szybkość, doszedł do prostopadłego podania z głębi pola i strzałem przy słupku zdobył bramkę.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie. Paweł Tupaj świetnie dograł do Michała Skórasia, a ten ładną podcinką oszukał bramkarza.

Lechici mimo potwornego upału nie zwalniali tempa. Chwilę po przerwie akcja Klupsia z Tupajem zakończyła się faulem na tym drugim w polu karnym i sędzia odgwizdał "jedenastkę", którą na gola zamienił Eryk Kryg.

Później do ofensywy przeszli goście, ale swoich okazji nie potrafili przełożyć na gole. Najpierw strzał Mateusza Reczulskiego zatrzymał się na słupku, a później trzy uderzenia w jednej akcji albo bronił Bartosz Mrozek, albo blokowali obrońcy.

Lech jednak wrócił do dominacji i do końca meczu mógł zdobyć dwie, a nawet trzy bramki. Dobrze w bramce gości spisywał się jednak Dorian Ciężkowski.

Opór gości udało się jednak przełamać w 68. minucie. Ładną akcję kombinacyjną Lecha wykończył strzałem do pustej bramki Aleksander Drobot. Do końca spotkania niebiesko-biali kontrolowali jego przebieg i wynik nie uległ już zmianie.

Rewanż w Krakowie odbędzie się 28 czerwca. Lech jest bliski trzeciego z rzędu i w sumie czwartego triumfu w kategorii juniorów młodszych.

Lech Poznań - Progres Kraków 4:0 (2:0)

Bramki:
Klupś (32.), Skóraś (38.), Kryg (43.), Drobot (68.)

Lech: Bartosz Mrozek - Aleksander Theus (54. Szymon Zalewski), Serafin Szota, Jan Sieracki, Tymoteusz Puchacz (61. Marcin Grabowski) - Eryk Kryg (61. Mateusz Skrzypczak), Łukasz Norkowski - Łukasz Adamczak (54. Aleksander Drobot), Michał Skóraś, Tymoteusz Klupś (73. Jakub Borowiak) - Paweł Tupaj (54. Hubert Sobol).

Zdjęcie Lech Poznań Karty do gry 55 listków Zdjęcie PIORNIK TUBA NSNP-KKS LECH POZNAN 0148 Zdjęcie Torba PASO Lech Poznań 82-182B
Lech Poznań Karty do gry 55... PIORNIK TUBA NSNP-KKS LECH ... Torba PASO Lech Poznań 82-1...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info