Euro 2016. Niezłe oceny Gergo Lovrencsicsa z Lecha Poznań za występ z Portugalią

Gergo Lovrencsics z Lecha Poznań został wysoko oceniony za swój 82-minutowy występ w zremisowanym 3:3 meczu z Portugalią. Madziarzy wyszli z grupy F z pierwszego miejsca.
Dla Lovrencsicsa był to pierwszy występ na Euro 2016. Wcześniej oglądał z ławki poczynania swój kolegów - w tym Tamasa Kadara. Bernd Storck w spotkaniu z Portugalią dał mu szansę gry w wyjściowej jedenastce i zmienił go w 82. minucie.

Madziarzy zremisowali z Portugalią 3:3 i tym samym wywalczyli pierwsze miejsce w grupie F. Sprawdziliśmy, jak zagraniczne media oceniły za to spotkanie skrzydłowego Kolejorza.

Whoscored.com

Ocena: 6,8/10. Wyższe noty wśród Węgrów dostali tylko strzelcy goli - Balazs Dzsudzsak i Zoltan Gera oraz Akos Elek i Adam Szalai.

Eurosport.com

Ocena: 5/10. Oceny angielskiego Eurosportu są... dość zaskakujące. Tylko na tym portalu Lovrencsics został oceniony jako jeden z najgorszy piłkarzy w zespole. Z kolei Roland Juhasz, który miał swój udział przy dwóch straconych bramkach - dostał niemal najlepszą notę z możliwych.

VG Sporten.

Ocena: 6/10. Norwedzy uznali, że skrzydłowy Lecha był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Wyżej oceniono jedynie Balazsa Dzsudzsaka, strzelca dwóch goli.

Goal.com

Ocena: 4,5/6. Zdaniem angielskich dziennikarzy Lovrencsics ustępował w grze tylko Dzsudzsakowi (5) i Cristiano Ronaldo (5,5). Węgier został oceniony na równi z Zoltanem Gerą, Nanim i Akosem Elekiem.

Independent

Ocena: 6/10. Independent wystawił Węgrom niemal same "szóstki". Dla Dzudzsaka "dziewiątka", Elek z "siódemką", niżej ocenieni tylko obrońcy i bramkarz Gabor Kiraly.

Węgrzy zagrają w 1/8 finału z Belgią. Mecz rozpocznie się 26 czerwca o godzinie 21.00.