Euro 2016. Tylko jeden piłkarz Lecha Poznań w składzie na mecz Węgry - Portugalia

Skrzydłowy Lecha Poznań Gergo Lovrencsics zadebiutuje na Euro 2016 w meczu Węgry - Portugalia. W wyjściowej jedenastce na to spotkanie zabrakło innego lechity, Tamasa Kadara.


Gergo Lovrencsics z końcem czerwca odejdzie formalnie z Lecha Poznań i nie zagra już żadnego meczu w jego barwach, ale w środę przejdzie do historii poznańskiego klubu. Będzie bowiem trzecim graczem Lecha, który wystąpił w finałach mistrzostw Europy, po Rafale Murawskim (grał na Euro 2008 oraz Euro 2012) i Tamasie Kadarze. Ten rozegrał oba mecze podczas francuskiego turnieju.

Węgrzy zapewnili w nich sobie już awans do 1/8 finału i selekcjoner Bernd Storck postanowił oszczędzić kilku graczy, którzy w przypadku ukarania żółtą kartką w spotkaniu z Portugalią, byliby zawieszeni w kolejnym spotkaniu.

Mecz Węgry - Portugalia rozpocznie się o gosdz. 18 na stadionie w Lyonie.

Składy drużyn:

Węgry: 1-Gabor Kiraly - 2-Adam Lang, 20-Richard Guzmics, 23-Roland Juhasz, 3-Mihaly Korhut - 7-Balazs Dzsudzsak, 10-Zoltan Gera, 6-Akos Elek, 16-Adam Pinter, 14-Gergo Lovrencsics - 9-Adam Szalai.

Portugalia: 1-Rui Patricio - 11-Vieirinha, 3-Pepe, 6-Ricardo Carvalho, 19-Eliseu - 15-Andre Gomes, 14-William Carvalho, 8-Joao Moutinho, 10-Joao Moutinho - 17-Nani, 7-Cristiano Ronaldo.

Sędzia: Martin Atkinson (Anglia).

Więcej o: