Euro 2016. Tamas Kadar zagrał w meczu Węgry - Islandia. Remis 1:1 i awans Węgrów blisko

Po remisie 1:1 z zespołem Islandii zespół Węgier jest bliski wyjścia z grupy Euro 2016. Pełne 90 minut w tym dramatycznym i emocjonującym spotkaniu rozegrał Tamas Kadar z Lecha Poznań
To drugi mecz obrońcy Kolejorza na Mistrzostwach Europy we Francji. Węgrzy w pierwszym meczu nieoczekiwanie wygrali z Austrią 2:0, a lechita był wtedy wyróżniającym się piłkarzem. Tamten wynik zbudował zespół węgierski. Z Islandczykami zagrał bardzo ambitnie, z pasją i walczył o punkty do samego końca.

Islandia objęła prowadzenie w pierwszej połowie właśnie po faulu Tamasa Kadara. Nie ma co do tego pełnej jasności, bo wcześniej jeden z Islandczyków przewrócił się też o nogi bramkarza Gabora Kiraly'ego, ale rosyjski sędzia Siergiej Karasjew gwizdnął dopiero po wejściu Tamasa Kadara. Był to karny bardzo wątpliwy, ale Islandia objęła prowadzenie.

Węgrzy walczyli do końca i wyrównali w 88. minucie po golu samobójczym Birkira Saevarssona. Po dwóch meczach Węgry mają 4 punkty, a Islandia - 2 pkt. Oba zespoły mają szanse na awans do 1/8 finału.

Gergo Lovrencsics w tym spotkaniu nie wystąpił.

W meczu rozgrywanym w Marsylii wystąpił także Ari Skulason, który jest łączony z Lechem Poznań jako jego przyszły transfer.