Piłkarz Lecha Poznań podarował swoją koszulkę rodakowi, by ten szybciej wyleczył kontuzję

Pomocnik Lecha Poznań Abdul Aziz Tetteh wręczył swoją koszulkę Kolejorza innemu piłkarzowi z Ghany Mohammedowi Rabiu z Kubania Krasnodar, by ten szybciej wyleczył kontuzję i wrócił do zdrowia na styczniowy Puchar Narodów Afryki.
Abdul Aziz Tetteh wykorzystał urlop na odwiedzenie rodzinnych stron. W Ghanie spotkał się ze swoim kolegą z dzieciństwa, Mohammedem Rabiu, który też został profesjonalnym piłkarzem. Rabiu jest zawodnikiem Kubania Krasnodar. 28-letni pomocnik zerwał jednak więzadła krzyżowe w kolanie, przeszedł operację w klinice w Niemczech i rozpoczął walkę z czasem, by zdążyć wyleczyć się na styczniowy Puchar Narodów Afryki.

Lechita złożył mu wizytę i by wesprzeć kolegę z dzieciństwa wręczył mu swoją koszulkę Lecha w antyramie. - Rabiu jest dla mnie jak brat i czuję obowiązek, by zrobić wszystko, żeby dodać mu sił do walki z kontuzją - powiedział Tetteh dla portalu ghanasoccernet.com. - Doskonale zdajemy sobie sprawę, że urazy to część naszej pracy i, że musimy sobie z nimi radzić - dodał pomocnik Kolejorza.

Mohammed Rabiu pochwalił się prezentem w serwisach społecznościowych:Abdul Aziz Tetteh w poniedziałek wraz z drużyną Lecha Poznań wznowi przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy.