Artjoms Rudnevs strzelił gola w reprezentacji. Pierwszego od czasu odejścia z Lecha Poznań! [WIDEO]

Były napastnik Lecha Poznań Artjoms Rudnevs zdobył bramkę dla Łotwy, a ta pokonała 2:1 Litwę w pojedynku w ramach towarzyskiego turnieju Baltic Cup. To dopiero drugi gol piłkarza HSV w barwach narodowych.

28-letni piłkarz był bohaterem meczu rozegranego w Lipawie. Najpierw, w 50. minucie wypracował bramkę na 1:0 dla swojej drużyny, gdy zagrał piłkę do Artursa Zjuzinsa, a ten kopnął do siatki (akcja od 0:57 na poniższym skrócie). Dwadzieścia minut później były lechita sam pokonał bramkarza Litwy (2:09).

Może trudno w to uwierzyć, ale był to dopiero drugi gol Artjomsa Rudneva w reprezentacji Łotwy. A zagrał w niej już 35 razy od debiutu w 2008 roku. Poprzednią bramkę dla drużyny narodowej zdobył w październiku 2011 roku, gdy był jeszcze piłkarzem Lecha Poznań. Wówczas trafił w zwycięskim meczu z Maltą w eliminacjach do Euro 2012. Od tamtego czasu rozegrał dziewiętnaście spotkań bez zdobyczy bramkowej, aż wreszcie się przełamał.

Łotysz wyraźnie wraca do siebie po ciężkim kryzysie, w którym znalazł się na początku tego sezonu. Był wówczas odsunięty od składu Hamburgera SV, a grał jedynie w jego rezerwach. Miał też kłopoty osobiste. Wiosną Artjoms Rudnevs znów występował w Bundeslidze, ale wiadomo już, że w nowym sezonie nie będzie grał w Hamburgu, bo skończyła mu się umowa z HSV.