Euro 2016. Karol Linetty: Dla mnie Euro rozpoczęło się kilkanaście miesięcy temu. Kadra to wielka odpowiedzialność

- Jestem bardziej dojrzałym zawodnikiem. Po debiucie w reprezentacji zyskałem pewności siebie, poprawiłem swoje umiejętności. W tym czasie zdobyliśmy mistrzostwo, mieliśmy też gorsze momenty. Te wszystkie wzloty i upadki spowodowały, że jestem bardziej doświadczonym piłkarzem - mówi Karol Linetty w rozmowie z oficjalną stroną Lecha Poznań.
Karol Linetty to jeden z trzech zawodników Lecha Poznań, którzy pojadą na Mistrzostwa Europy we Francji. Oprócz niego na turniej wybierają się dwaj piłkarze z Węgier - Gergo Lovrencsics i Tamas Kadar.

Do tej pory Linetty rozegrał w kadrze narodowej dziewięć spotkań i zdobył jedną bramkę. Nigdy jednak nie wystąpił na turnieju rangi mistrzowskiej. 21-latek za swój sukces uważa już samo znalezienie się w 23-osobowym składzie na Euro. - Pamiętam Euro 2004 w Portugalii. Miałem wtedy dziewięć lat. Obejrzałem kilka spotkań. Mam w głowie przebłyski z tych meczów. Gra na mistrzostwach dla takiego małego chłopaka to było coś nierealnego. To było marzenie. Teraz mam je już we własnych rękach i zrobię wszystko, żeby się spełniło - mówi w rozmowie z oficjalną stroną Lecha Poznań.

Biało-czerwoni pierwszy mecz we Francji rozegrają 12 czerwca, a ich rywalem będzie Irlandia Północna. Ale zdaniem Linettego dla reprezentantów Euro rozpoczęło się już wcześniej. - Znacznie wcześniej. Dla wszystkich z nas Euro zaczęło się kilkanaście miesięcy temu. Mieliśmy cały sezon, żeby walczyć o miejsce w 23 osobowej kadrze. Myślę, że dla reprezentacji te mistrzostwa zaczęły się nawet dwa lata temu, gdy zaczynaliśmy eliminacje. Bo wpierw trzeba było je przejść, żeby się tam znaleźć. Nagrodą za dobre wyniki jest występ na nich - uważa lechita.

21-latek twierdzi też, że bardzo dojrzał od swojego debiutu w kadrze. Po raz pierwszy zagrał w seniorskiej reprezentacji w 18 stycznia 2014 roku przeciwko Norwegii i strzelił w tym meczu gola. - Jestem bardziej dojrzałym zawodnikiem. Po debiucie w reprezentacji zyskałem pewności siebie, poprawiłem swoje umiejętności. W tym czasie zdobyliśmy mistrzostwo, mieliśmy też gorsze momenty. Te wszystkie wzloty i upadki spowodowały, że jestem bardziej doświadczonym piłkarzem. Mam też wiele wspomnień, które na zawsze zostaną w mojej pamięci - tłumaczy Linetty.

Cała rozmowa z Karolem Linettym - TUTAJ.

Czy Karol Linetty zagra choćby minutę na Euro 2016?