Były junior Lecha Poznań mógł zostać mistrzem Niemiec. Ale ten finał...

Piłkarze Borusii Dortmund zostali mistrzami Niemiec drużyn do lat 19. W finale pokonali 5:3 TSG 1899 Hoffenheim, którego zawodnikiem jest wypożyczony z Lecha Poznań pomocnik Robert Janicki.

Niedzielny finał na Wirsol Rhein-Neckar-Arena w Sinsheim zgromadził blisko... 15 tysięcy widzów. To imponująca frekwencja, jak na mecz zawodników zaledwie 19-letnich. Publiczność z pewnością nie narzekała, bo młodzi gracze Borussii Dortmund i TSG 1899 Hoffenheim zdobyli w sumie osiem bramek. BVB prowadziło już 5:2, gdy w ostatniej minucie rywale ustalili wynik spotkania. Dla ekipy z Dortmundu to pierwszy tytuł w tej kategorii wiekowej od 1998 roku - w drugiej połowie lat 90. Borussia sięgnęła po pięć kolejnych mistrzostw.

W ekipie pokonanych (Hoffenheim było mistrzem dwa lata temu) cały mecz na ławce rezerwowych spędził Robert Janicki. To młodzieżowy reprezentant Polski, wychowanek Lecha Poznań, z którego rok temu został wypożyczony na dwa lata do klubu Bundesligi. W Hoffenheim 18-latek występował w tym sezonie w rozgrywkach juniorskich. Zagrał w dziewiętnastu meczach, w których strzelił siedem goli.

Robert Janicki zagrał w obu meczach półfinałowych juniorskiej Bundesligi. Jego drużyna dwa razy pokonała Werder Brema, a lechita wchodził na boisko z ławki rezerwowych.