Lech Poznań poniósł najwyższa porażkę z Zagłębiem Lubin w dziejach ekstraklasy

Przegrana 0:3 w Lubinie była najwyższą, jaką Lech Poznań kiedykolwiek poniósł z Zagłębiem Lubin. To dopełnia goryczy tego nieudanego dla Kolejorza sezonu
Zagłębie Lubin wygrało z Lechem Poznań 3:0 po dwóch golach Macieja Dąbrowskiego i jednym Arkadiusza Woźniaka. To czwarta kolejna porażka Kolejorza i zarazem czwarty mecz bez gola. Mistrzowie Polski ostatni raz zwyciężyli 9 kwietnia - 1:0 z Górnikiem Łęczna.

Na dodatek zwycięstwo lubinian stanowi także najwyższą ich wygraną nad Lechem w dziejach potyczek w ekstraklasie . Pierwszy raz w lidze oba zespoły spotkały się 11 sierpnia 1985 roku w Lubinie - padł wówczas wynik 0:0. Zagłębie po raz pierwszy wygrało z poznaniakami 24 października 1987 roku przy Bułgarskiej w Poznaniu - padł wtedy wynik 2:0 dla Miedziowych. Najwyższą wygraną Zagłębia nad Lechem był wynik z 22 marca 1998 roku - 3:1 dla lubińskiej drużyny.

Teraz został on przebity. 3:0 to najwyższe zwycięstwo Zagłębia w dziejach. Do tej pory to raczej Lech wygrywał w podobnych rozmiarach - w czerwcu 1994 i październiku 1998 roku zwyciężył Zagłębie aż 4:0. Czasy się jednak zmieniły.