Euro 2016. Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics z Lecha Poznań w szerokiej kadrze Węgier na turniej we Francji

Dwaj piłkarze Lecha Poznań Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics znaleźli się w szerokiej kadrze Węgier na Euro 2016. Do turnieju we Francji Madziarzy będą przygotowywali się w Austrii.
Zgrupowanie reprezentacji Węgier przed turniejem finałowym do mistrzostw Europy rozpocznie się już 16 maja, czyli dzień po meczu Lecha Poznań z Ruchem Chorzów i zakończeniu sezonu ekstraklasy. W szerokiej kadrze Madziarów na dwutygodniowe zgrupowanie w Austrii znalazło się 30 zawodników, w tym dwaj piłkarze Kolejorza, Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics, a także Nemanja Nikolić z Legii Warszawa, Richard Guzmics z Wisły Kraków i Adam Gyurcso z Pogoni Szczecin.

Podczas zgrupowania w Austrii, 20 maja Węgrzy zmierzą się towarzysko z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej. Po zakończeniu obozu, 31 maja trener Bernd Storck ogłosi listę 23 piłkarzy, których zabierze na Euro 2016 do Francji. Lechici mogą być niemal pewni, że na niej się znajdą. Tamas Kadar był podstawowym graczem w eliminacjach, rozegrał już w barwach narodowych 28 meczów. Z kolei Gergo Lovrencsics najczęściej wchodził na boisko z ławki rezerwowych, ma na koncie 11 występów.

W ostatnim sprawdzianie przed startem turnieju węgierski zespół sprawdzi jeszcze formę z grupowymi rywalami Polaków, Niemcami 4 czerwca w Gelsenkirchen. Turniej finałowy mistrzostw Europy rozpocznie się 10 czerwca meczem Francja - Rumunia na Stade de France pod Paryżem. Węgrzy, którzy awansowali na Euro po raz pierwszy od 1972 roku, trafili do grupy z Portugalią, Islandią i Austrią.