Lech Poznań. Denis Thomalla znów strzelił gola. To już jego czwarta bramka dla Heidenheim

Wypożyczony z Lecha Poznań Denis Thomalla zdobył bramkę, a jego FC Heidenheim wygrało na wyjeździe z Greuther Furth 2:0.
Trafienie 23-letniego Niemca ustaliło wynik sobotniego spotkania. Heindenheim już po sześciu minutach prowadziło z Greuther Furth 1:0 po golu Roberta Leipertza. Thomalla na listę strzelców wpisał się dopiero po przerwie. W 57. minucie strącił głową piłkę po mocnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a ta wpadła obok bezradnego bramkarza. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Heidenheim tym samym wyprzedziło Furth w tabeli 2. Bundesligi i wskoczyło na siódme miejsce. Wiele wskazuje na to, że Thomalla zostanie w tym klubie. Wraz z końcem czerwca kończy się jego wypożyczenie z Lecha Poznań, ale w FC Heidenheim chcieliby go utrzymać. Władze "Kolejorza" przyznają z kolei, że nie chcą, by napastnik wracał do Poznania.

Podczas półrocznego pobytu w Lechu Denis Thomalla zdobył dwie bramki. Po rozczarowującej rundzie został wypożyczony do Heidenheim, gdzie już czterokrotnie trafiał do siatki rywala. Do końca sezonu 2. Bundesligi zostały jeszcze dwa spotkania.