Nie tylko Dariusz Formella błyszczy w I lidze. Kolejny piłkarz Lecha Poznań w jedenastce kolejki

Szymon Drewniak, wypożyczony z Lecha Poznań do Chrobrego Głogów, znalazł się w jedenastce 27. kolejki I ligi. Wcześniej podobne wyróżnienia spotykały innego lechitego wypożyczonego na zaplecze ekstraklasy - Dariusza Formellę z Arki Gdynia.
W weekend Chrobry Głogów zremisował na wyjeździe z Chojniczanką Chojnicę 1:1. 90 minut na boisku w barwach gości spędził wypożyczony z Lecha Szymon Drewniak. I choć pomocnik ani nie strzelił gola, ani nie zaliczył asysty, został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki I ligi przez dwie redakcje. Drewniak znalazł się w gronie najlepszy zdaniem dziennikarzy portalu SportoweFakty WP oraz tygodnika Piłka Nożna. W obu zestawieniach 22-latek pojawił się po raz drugi sezonie.

Chrobry Głogów zajmuje obecnie piąte miejsce w lidze ze stratą trzech punktów do podium. Awans do ekstraklasy wywalczą sobie jedynie dwie pierwsze ekipy, które są wyraźnie poza zasięgiem reszty stawki - chodzi o Wisłę Płock i Arkę Gdynia. W składzie lidera I ligi bryluje inny piłkarz wypożyczony z Lecha - Dariusz Formella.

Drewniak w Głogowie zbiera niezłe opinie. 22-latek występuje na pozycji defensywnego pomocnika, rozegrał dla Chrobrego 25 meczów ligowych, w których strzelił trzy gole i zaliczył cztery asysty. Jego umowa z Lechem Poznań wygasa wraz z końcem tego sezonu.

Zdjęcie Colo Strój piłkarski Basic Zdjęcie Colo Strój piłkarski Club Zdjęcie Colo Strój piłkarski Earth
Colo Strój piłkarski Basic Colo Strój piłkarski Club Colo Strój piłkarski Earth
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info