Sport.pl

Waldemar Piątek zebrał pieniądze. 55 tysięcy pozwala na rozpoczęcie leczenia

55 tysięcy złotych udało się zebrać w akcji ?Piątka dla Piątka?. To kwota, która pozwoliła byłemu bramkarzowi Lecha Poznań Waldemarowi Piątkowi rozpocząć nową terapię bezinterferonową. Szanse na wyleczenie wynoszą 98 procent
Waldemar Piątek choruje na żółtaczkę typu C. Zniszczyła mu ona życie, psychikę i karierę. To z jej powodu musiał przerwać grę w Lechu Poznań w 2005 roku, nim skończył 30 lat. Nadal walczy z chorobą, ale dotychczasowe terapie nie przynosiły skutku. Teraz nowa terapia bezinterferonowa pozwala myśleć o wyleczeniu. Ta metoda daje nawet 98 procent szans na powrót do zdrowia.

Żeby ją rozpocząć już teraz, potrzebne były pieniądze. Udało się je zebrać w akcji "Piątka dla Piątka". 5 złotych z każdego biletu na mecz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław zostało przekazanych na potrzeby tej akcji, odbyły się też zbiórki do puszek oraz licytacje pamiątek. To dało łącznie 55 tysięcy złotych, które pozwalają na rozpoczęcie terapii. Potrwa ona trzy miesiące.

Więcej o:
Komentarze (1)
Waldemar Piątek zebrał pieniądze. 55 tysięcy pozwala na rozpoczęcie leczenia
Zaloguj się
  • pozhoga

    0

    Pięknie. Gratulacje dla fanów (sorry, ja sam się nie dorzuciłem, bo oglądanie gry Lecha od kilku lat jest dla mnie nie do zniesienia). Jak to leciało ? "Waldek ! Co ? Pamiętasz to ?".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX