Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:0. Łukasz Trałka: Musimy zacząć wygrywać mecze, bo bez tego ani rusz

- Ta porażka mega boli, bo w pierwszej połowie mieliśmy kilka dobrych sytuacji, żeby strzelić i prowadzić, a dostaliśmy bramkę ze stałego fragmentu gry - powiedział kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka po porażce 0:1 z Pogonią w Szczecinie.
W sobotę w Szczecinie spotkały się dwie drużyny, które w rundzie finałowej ekstraklasy nie wygrały meczu. Pogoń jeszcze nigdy w całej historii tej formuły rozgrywek, Lech tylko w tym sezonie. Obie drużyny stworzyły sporo okazji, ale ostatecznie to Portowcy wygrali 1:0. - Po przerwie Pogoń przeważała, ale nie przypominam sobie żadnej klarownej sytuacji. Bramkę zdobyli po stałym fragmencie gry. My po przerwie mieliśmy jedną, dwie sytuacje. Żal meczu, głównie ze względu na pierwszą połowę - mówił po meczu Łukasz Trałka.

Kolejorz wciąż bez zwycięstwa zajmuje siódme miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do czwartego miejsca, które może zapewnić przepustkę do europejskich pucharów. - Na razie jestem zdenerwowany i mało myślę teraz. Nie wiem ile mamy punktów straty, musimy zacząć wygrywać mecze, bez tego ani rusz - denerwował się Trałka.

Do końca sezonu pozostały już tylko cztery kolejki. W najbliższy czwartek Lech podejmie na własnym stadionie Lechię Gdańsk i musi zacząć odrabiać straty. - Nie ma już czasu, w czwartek z Lechią musimy wygrać, ale w Szczecinie też musieliśmy wygrać, a wracamy z niczym. Jak na wyjazd mieliśmy naprawdę dużo sytuacji, żeby ten mecz wygrać. Zostały nam jeszcze cztery mecze w lidze, dwanaście punktów do zdobycia. Musimy jednak przede wszystkim wygrać mecz, a dopiero później myśleć o pucharach. W grupie mistrzowskiej jeszcze tego nie zrobiliśmy - powiedział Trałka.