Piękny gol Dariusza Formelli w I lidze. Piłkarz wypożyczony z Lecha Poznań prowadzi Arkę Gdynia do ekstraklasy

Czwartą bramkę w siódmym tegorocznym występie w I lidze zdobył Dariusz Formella. Pomocnik wypożyczony z Lecha Poznań do Arki Gdynia znów pomógł jej wykonać krok w stronę ekstraklasy.

Przez trzy lata spędzone w Lechu Poznań Dariusz Formella zagrał 58 razy w ekstraklasie i strzelił cztery gole. Tyle samo trafień m już na koncie po siedmiu występach po powrocie do Arki Gdynia. Dla lidera I ligi są to cenne trafienia. Najpierw 20-latek zdobył bramkę na wagę remisu z Zagłębiem Sosnowiec w ostatniej minucie meczu, w następnej kolejce zapewnił Arce wyjazdową wygraną 1:0 z Wigrami Suwałki, a potem trafił do siatki w wygranym 3:0 spotkaniu z Pogonią Siedlce.

W piątek Dariusz Formella znów wpisał się na listę strzelców. W 36. minucie podwyższył prowadzenie gdynian na 2:0 w meczu z GKS Bełchatów, gospodarze wygrali ostatecznie 2:1. W rozmowie z dziennikarzem telewizji klubowej Arki Dariusz Formella powiedział: - Gdy minąłem Lukasa [Klemenza], zobaczyłem, że jest dosyć sporo miejsca przy długim rogu bramki. Chciałem dogrywać koledze, ale nie wiedziałem, czy do końca wywalczył sobie pozycję. Postanowiłem więc uderzyć, wyszło fajnie i bardzo się cieszę.

Komentatorzy Polsatu Sport byli zachwyceni strzałem lechity .

Dariusz Formella nie wie jeszcze, czy po sezonie wróci do Lecha Poznań.