Kolejny słynny klub zainteresowany obrońcą Lecha Poznań

Dyrektor sportowy AEK Ateny Branko Milovanović ma wkrótce wybrać się do Polski, gdzie chce obserwować stopera Lecha Poznań Marcina Kamińskiego - twierdzi grecki serwis sport-fm.


Marcin Kamiński ma kontrakt z Lechem Poznań tylko do końca tego sezonu. Potem może odejść za darmo do dowolnego klubu. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że byłym reprezentantem Polski interesuje się Trabzonspor. Teraz występ lechity na żywo chce obejrzeć dyrektor sportowy AEK Ateny Branko Milovanović.

Grecy piszą, że Serb ma się wkrótce wybrać do Austrii i do Polski. W naszym kraju planuje przyjrzeć się nie tylko Marcinowi Kamińskiemu, ale także Mariuszowi Stępińskiemu z Ruchu Chorzów. To napastnik, którego zimą chciał kupić Kolejorz i w sumie wciąż jest poważnie nim zainteresowany. Obaj polscy piłkarze zostali wskazani przez dział skautingu AEK.

Ateńczycy zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli ekstraklasy, ale nie mają szans na mistrzostwo, które z ogromną przewagą już w lutym zapewnił sobie Olympiakos Pireus. AEK ma pięć punktów więcej od Panathinaikosu Ateny.

Na przełomie lat 80. i 90. poprzedniego wieku gwiazdą AEK Ateny był legendarny piłkarz Lecha Poznań Mirosław Okoński. Trafił tam z Hamburgera SV i zdobył z greckim klubem mistrzostwo w 1989 roku.