Sport.pl

Niemcy wykupią z Lecha Poznań Denisa Thomallę?

- Jesteśmy do niego przekonani - mówi o wypożyczonym z Lecha Poznań napastniku Denisie Thomalli Holger Sanwald z zarządu 1. FC Heidenheim. Niemcy nie są jednak pewni, czy stać ich na dalszą grę tego piłkarza w ich klubie.


1. FC Heidenheim kończy właśnie swój drugi sezon w Bundeslidze. Ubiegłoroczny beniaminek radzi sobie bardzo dobrze i na pięć kolejek przed końcem zajmuje szóste miejsce w tabeli. Nie grozi mu spadek, nie ma też szans na awans do niemieckiej ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że w klubie trwają już przymiarki o kadry na kolejny sezon.

Dziennik "Heidenheimer Zeitung" cytuje wypowiedzi Holgera Sanwalda, członka zarządu 1. FC Heidenheim. Twierdzi on, że klub chce zatrzymać większość piłkarzy z obecnej kadry, wśród nich Denisa Thomallę, który jest wypożyczony do Niemiec z Lecha Poznań tylko do końca obecnych rozgrywek. Dziennikarz twierdzi, że były reprezentant niemieckiej młodzieżówki także powinien grać w 1. FC Heidenheim w kolejnym sezonie. - Jesteśmy przekonani do Denisa, a on czuje się dobrze w naszym klubie - mówi Holger Sanwald. Blisko 24-letni gracz wystąpił dotychczas w dziewięciu meczach 2. Bundesligi, zdobył w nich trzy bramki i zaliczył dwie asysty. Ostatnio nie grał z powodu kontuzji.

Klub z Badenii-Wirtembergii ma zagwarantowane prawo pierwokupu Denisa Thomalli i chce rozmawiać o transferze definitywnym z Lechem Poznań. Z artykułu dowiadujemy się, że Niemcy nie są jednak pewni, czy stać ich na dalszą grę tego piłkarza w ich klubie. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o ewentualną kwotę odstępnego, czy wysokość kontraktu zawodnika.

Wiadomo natomiast, że bez względu na to, jak potoczą się negocjacje Kolejorza z Niemcami, Denis Thomalla już dla Lecha Poznań nie zagra. - Nie da się oprzeć wrażeniu, że Denis w Poznaniu jest już spalony. My też nie chcemy go męczyć, bo powrót do Lecha mógłby być dla niego katorgą. Umiejętności ma, w to nie wątpię. W 2. Bundeslidze może zrobić karierę - mówił niedawno wiceprezes Kolejorza Piotr Rutkowski.

Więcej o:
Komentarze (1)
Niemcy wykupią z Lecha Poznań Denisa Thomallę?
Zaloguj się
  • cpfan

    Oceniono 1 raz 1

    "kończy właśnie swój drugi sezon w Bundeslidze"

    Chyba w 2 Bundeslidze jeśli już. Ale co ja tam wiem, czepiam się ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX