Piłka nożna - III liga. Lech II Poznań znów wygrał. Ma tylko punkt straty do lidera!

Pięć meczów o pięć zwycięstw to tegoroczny bilans piłkarzy rezerw Lecha Poznań. W zaległym meczu drugi zespół Kolejorza pokonał 2:1 Wdę Świecie i ma teraz tylko punkt straty do Warty Poznań, lidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Mecz z Wdą Świecie miał być rozegrany pod koniec marca, ale Lech Poznań poprosił o przeniesienie spotkania na inny termin, bo po powołaniach wielu piłkarzy do młodzieżowych reprezentacji drużyna Ivana Djurdjevicia byłaby zbyt mocno osłabiona. Zaległości odrobiono w środowy wieczór we Wronkach.

Lechici prowadzili już 2:0 po golach Piotra Kurbiela (27. minuta) i Patryka Janasika (53.), gdy honorową bramkę dla gości zdobył na cztery minuty przed końcem meczu Michał Cywiński. Było to trzynaste trafienie Piotra Kurbiela, który jest liderem strzelców tej grupy III ligi, wraz z Krystianem Tomaszewskim z Elany Toruń.

Dzięki wygranej Lech II Poznań zrównał się punktami z drugim w tabeli Pelikanem Niechanowo, z którym zagra na wyjeździe już 30 kwietnia. Obie ekipy mają po 43 punkty - jeden mniej od Warty Poznań.

Było to piąte ligowe zwycięstwo drugiej drużyny Kolejorza w piątym występie w tym roku i jest ona najlepszym zespołem w lidze w tej rundzie. Do tego dorobku trzeba doliczyć jeszcze dwie wygrane w okręgowym Pucharze Polski.