Sport.pl

Lech Poznań. Sisi i Marcin Robak polecieli do Londynu i trenowali z młodymi piłkarzami Lecha

Dwaj piłkarze Lecha Poznań odwiedzili oddział Lech Poznań Football Academy w Londynie. Marcin Robak i Sisi wzięli udział w pokazowych zajęciach z dziećmi trenującymi pod okiem trenerów ?Kolejorza?.
Delegacja Lecha Poznań dotarła do Londynu specjalnie dla dzieci z londyńskiej oddziału klubowej akademii. LPFA to komercyjny projekt zajmujący się piłkarską edukacją najmłodszych dzieci. Lechowa filia w Londynie została otwarta w listopadzie zeszłego roku. W Polsce w ramach LPFA działa kilkadziesiąt ośrodków szkolenia dzieci i młodzieży.

Do Londynu dotarli więc dwaj piłkarze Lecha - Sisi oraz Marcin Robak, a także wiceprezes klubu Piotr Rutkowski. Obaj zawodnicy bez uszczerbku dla pierwszej drużyny mogli opuścić zajęcia pierwszej drużyny, bo aktualnie leczą urazy. Robak wrócił już do indywidualnych treningów po urazie stawu skokowego, z kolei Hiszpan narzeka na ból kolana.

W zajęciach pokazowych z piłkarzami Lecha wzięło udział ponad 60 dzieci. Podczas sobotnich zajęć najmłodsi adepci futbolu mieli okazje rozegrać krótkie dwuminutowe mecze oraz pobawić się piłką z piłkarzami "Kolejorza".

Więcej o: