Lech Poznań. Rusza sprzedaż karnetów na rundę finałową. Ile kosztują?

W poniedziałek rozpoczęła się sprzedaż karnetów na mecze Lecha Poznań w rundzie finałowej. Kosztują 65 zł i 100 zł.
Lech Poznań zajął po rundzie zasadniczej szóste miejsce w tabeli, co oznacza, że w rundzie finałowej rozegra na własnym stadionie tylko trzy mecze. Kolejorz podejmie przy Bułgarskiej wicelidera Piasta Gliwice oraz będące niżej od niego w tabeli Lechię Gdańsk i prawdopodobnie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Ostatni rywal nie jest jeszcze pewny z uwagi na zamieszanie, jakie wywołała decyzja Trybunału Arbitrażowego przy PKOL o wstrzymaniu odjęcia jednego karnego punktu Lechii Gdańsk. Jeśli ta decyzja zostanie cofnięta, wtedy kosztem Podbeskidzia do czołowej ósemki awansuje Ruch Chorzów.

Lech choć zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli, to ma całkiem realne szanse na awans do europejskich pucharów. Mistrz Polski ma bowiem tylko punkt straty do trzech zespołów będących przed nim w tabeli tj. Cracovii, Zagłębia Lubin i zajmującej miejsce na podium Pogoni Szczecin. Bezpośrednie mecze z tymi rywalami Kolejorz rozegra jednak na wyjeździe.

Za karnety obejmujące wstęp na wszystkie trzy mecze Kolejorza przy Bułgarskiej trzeba zapłacić 65 zł (IV trybuna i Kocioł) oraz 100 zł (trybuny I i III). To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę, że prawie tyle samo (60 i 90 zł) kosztowały bilety na jeden mecz z Legią Warszawa. Abonamenty ulgowe dla uczniów i studentów do 26. roku życia oraz seniorów powyżej 65. roku życia kosztują 52 i 80 złotych. Z kolei karnety dla dzieci do lat 13. kosztują 30 złotych.

Rezerwacja miejsc na trybunach dla posiadaczy karnetów Wiosna 2016 obowiązuje tylko do 14 kwietnia do godz. 20. Karnety można nabywać w kasach przy stadionie, we wszystkich punktach partnerskich oraz w internecie. Nie trzeba posiadać karty kibica. Wystarczy podać imię, nazwisko oraz PESEL, a przy wejściu na stadion okazać dokument tożsamości. Kupując karnet przez internet nie trzeba go drukować. Wystarczy zainstalować w telefonie aplikację mobilną Lecha (system Android) i okazać abonament na smartfonie przy wejściu na Inea Stadion.

Mecze Lecha w rundzie finałowej w Poznaniu:

32. kolejka: Lech - Piast Gliwice 19 kwietnia o godz. 18

34. kolejka: Lech - Lechia Gdańsk 28 kwietnia o godz. 18

37. kolejka: Lech - Podbeskidzie 15 maja o godz. 18