W środę mecze o finał okręgowego Pucharu Polski. Lech zagra z siódmoligowcem, a Warta szukuje rewanż

W środę o godzinie 17.00 rozpoczną się mecze półifnałowe okręgowego Pucharu Polski. W strefie poznańskiej zobaczymy pojedynek Orłów Pniewy z Lechem II Poznań, a także starcie Warty Poznań z Polonią Środa Wielkopolska.
Zespół Warty Poznań może wziąć na Polonii rewanż za poprzednią edycję okręgowego Pucharu Polski. Wtedy w półfinale padł wynik 0:0, a rzuty karne lepiej strzelali zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej. W finale Polonia pokonała 3:1 Lecha II Poznań i to ona zagrała w fazie głównej OPP.

"Zieloni" w środę wyjdą na boisko z nieco zmienionym składzie. W miniony rozgrywali oni ligowe spotkanie z Ostrovią Ostrów Wlkp. (wygrali 2:0), a w sobotę czeka ich bardzo ważne spotkanie z Pelikanem Niechanowo. W podobnej sytuacji są zresztą zawodnicy Polonii. Naprzeciw siebie na ławkach trenerskich zasiądą bracia - Tomasz i Mariusz Bekasowie.

W drugiej parze półfinałowej zobaczy starcie trzecioligowych rezerw Lecha Poznań z Orłami Pniewy. Orły są aktualnie liderem drugiej grupy poznańskiej A klasy (siódmy poziom rozgrywkowy). Zdecydowanym faworytem tego meczu jest zespół Ivana Djurdjevicia, który w weekend pokonał Centrę Ostrów Wlkp. 3:1.

Zwycięzca strefy poznańskiej okręgowego Pucharu Polski będzie musiał zmierzyć się z triumfatorami innych wielkopolskich okręgów. Dopiero wygrana w tej fazie daje prawo udziału w kolejnej edycji głównego Pucharu Polski. W zeszłym roku ta sztuka udała się KKS Kalisz.