Lech Poznań. Efektowne zwycięstwo lechitów w Centralnej Lidze Juniorów. Pięć goli siedemnastolatka

Juniorzy Lecha Poznań pokonali Pogoń Szczecin 6:3 w 23. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Pięć goli dla ?Kolejorza? strzelił siedemnastoletni Dawid Kurminowski.
Mecz Lecha z Pogonią rozpoczął się o godzinie 13.00 we Wronkach. Już w dziewiątej minucie na prowadzenie wyszli goście, ale odpowiedź gospodarzy przyszła dziesięć minut później. Dawid Kurminowski strzelił na 1:1 i - jak się okazało - nie był to koniec jego strzelania. Na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 2:2.

W drugiej połowie kibice we Wronkach oglądali popis Kurminowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, a autorem pięciu bramek był właśnie 17-letni napastnik. Swoje trafienie dla "Kolejorza" dołożył jeszcze Marek Mróz.

Lechici utrzymali tym samym prowadzenie w grupie zachodniej CLJ. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek, a "Kolejorz" nad trzecim Zagłębiem Lubinma dwanaście punktów przewagi. Dwa pierwsze miejsca dają awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Wiceliderem grupy jest właśnie Pogoń Szczecin.