Paulus Arajuuri z Lecha Poznań zagrał w kadrze Finlandii. Znów porażka, kuriozalny gol [WIDEO]

Obrońca Lecha Poznań Paulus Arajuuri rozegrał cały mecz w reprezentacji Finlandii, która w towarzyskim pojedynku w Oslo uległa 0:2 Norwegii.

Trzy dni po porażce 0:5 z Polską Finowie znów zagrali mecz kontrolny, w którym nie potrafili strzelić gola. Do przerwy bezbramkowo remisowali z Norwegami, ale ci potem zdobyli dwie bramki. Paulus Arajuuri nie miał "udziału", ani przy golu Jo Inge Bergeta (57. minuta), ani przy trafieniu Stefana Johansena (84.). Tę drugą bramkę podarował rywalom rezerwowy bramkarz Finlandii Jesse Joronen, na co dzień gracz Fulham.

Od 63. minuty grał w tym meczu były zawodnik Lecha Poznań Kasper Hamalainen.

Dla Paulusa Arajuuriego był to trzynasty występ w reprezentacji Finlandii. Sześć rozegrał jako zawodnik Kalmar FF, a po raz siódmy zagrał w kadrze jako piłkarz Lecha Poznań. Niespełna 28-letni obrońca ma na koncie jedną bramkę, zdobytą w eliminacjach do Euro 2016 przeciwko Irlandii Północnej w październiku ubiegłego roku.

Finlandia i Norwegia nie zakwalifikowały się do finałów mistrzostw Europy we Francji.