Eliminacje ME do lat 17. Polacy wygrali z Czarnogórą, występ dwóch piłkarzy Lecha Poznań

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała w Warszawie z Czarnogórą 2:0 w pierwszym swoim meczu drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy.
Gole dla biało-czerwonych strzelili Marco Drawz z Hamburger SV oraz David Kopacz z Borussii Dortmund. Zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze, ale w 42. minucie Riccardo Grym nie wykorzystał rzutu karnego.

Całe spotkanie w barwach reprezentacji Polski rozegrał Tymoteusz Puchacz z Lecha Poznań, a jego klubowy kolega Jakub Moder wszedł na boisko w 71. minucie za strzelca drugiego gola. Trzeci z lechitów, Kacper Chodyna cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

W środę na stadionie Polonii w Warszawie zespół Bartłomieja Zalewskiego zmierzy się z Serbią, a w sobotę na zakończenie turnieju Polacy zagrają z Irlandią. Awans do finałów mistrzostw Europy wywalczą zwycięzcy ośmiu grup oraz siedem najlepszych zespołów z drugich miejsc.

Polska - Czarnogóra 2:0 (1:0)

Bramki: Drawz 6. minuta, Kopacz 52.

Polska: Kamil Grabara - Jakub Bednarczyk, Bartłomiej Gajda, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz - Marco Drawz, Sebastian Szymański, Riccardo Grym (65. Tomasz Makowski), Mikołaj Kwietniewski (58. Przemysław Macierzyński), Bartosz Wiktoruk - David Kopacz (71. Jakub Moder).