Reprezentacja Polski do lat 19. Nieuznany gol Dawida Kownackiego i zmarnowane "setki" lechity w meczu z Ukrainą [WIDEO]

Napastnik Lecha Poznań Dawid Kownacki mógł sam zapewnić reprezentacji Polski do lat 19 zwycięstwo nad Ukrainą (0:0) w drugim meczu turnieju Elite Round ME U-19 w Holandii.
Biało-czerwoni bezbramkowo zremisowali z Ukrainą, choć sam Dawid Kownacki miał kilka okazji do tego, by zapewnić polskiej drużynie cenne zwycięstwo. W całym spotkaniu lechita zmarnował kilka świetnych sytuacji. W pierwszej połowie jednak albo strzelał głową nad poprzeczką po rzucie rożnym, albo prosto w bramkarza w sytuacji sam na sam, albo minimalnie obok słupka z rzutu wolnego.

W drugiej połowie Dawid Kownacki wreszcie trafił do bramki Ukraińców, po tym jak biało-czerwoni krótko rozegrali rzut rożny a napastnik Lecha minął w polu karnym trzech rywali i z bliska skierował piłkę do bramki. Sędzia uznał jednak, że w momencie podania lechita był na spalonym i gola nie uznał.

Kownacki był bliski także wypracowania świetnych okazji kolegom z drużyny, jak wtedy gdy na początku spotkania wyłożył piłkę Karolowi Świderskiemu, ale wychowany w Rawiczu zawodnik Jagiellonii Białystok z najbliższej odległości trafił piłką w słupek.

Niestety, w meczu z Ukrainą drugą żółtą kartkę w turnieju obejrzał Robert Gumny z Lecha Poznań i we wtorek nie zagra on w decydującym o awansie meczu z Holandią. W meczu z Ukrainą zagrał też Kamil Jóźwiak oraz wypożyczony z Kolejorza do Hoffenheim, Robert Janicki.