Elite Round ME U-19. Polacy wygrali z Irlandią Północną 2:1, asysta piłkarza Lecha Poznań

Robert Gumny z Lecha Poznań zaliczył asystę przy zwycięskim golu reprezentacji Polski do lat 19, która pokonała Irlandię Północną 2:1 w pierwszym swoim meczu turnieju drugiej rundy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Holandii.
Polacy objęli prowadzenie w 14. minucie, gdy gola z rzutu wolnego strzelił Karol Świderski. Jeszcze w pierwszej połowie Irlandczycy z Północy doprowadzili jednak do wyrównania. W drugiej połowie podopieczni Rafała Janasa długo nie potrafili udokumentować przewagi. Dopiero sześć minut przed końcem meczu Robert Gumny popisał się asystą, a Świderski strzelił zwycięskiego gola.

Całe spotkanie w biało-czerwonych barwach oprócz Roberta Gumnego rozegrali też dwaj inni piłkarze Lecha Poznań, Dawid Kownacki i Kamil Jóźwiak. Rezerwowym bramkarzem był Adam Makuchowski. W drugiej połowie na boisku pojawił się też wypożyczony z Kolejorza do Hoffenheim, Robert Janicki.

W sobotę młodzi Polacy zmierzą się z Ukrainą, a we wtorek z Holandią. Zwycięzcy każdej z siedmiu grup eliminacyjnych awansują do turnieju finałowego mistrzostw Europy, które w lipcu odbędą się w Niemczech.