Liga Europejska. Drugi grupowy rywal Lecha Poznań też pożegnał się z rozgrywkami [WIDEO]

Po bezbramkowym remisie na swoim stadionie FC Basel przegrało na wyjeździe 0:3 z Sewillą i odpadło w 1/8 finału Ligi Europejskiej.

Losy awansu do ćwierćfinału były przesądzone już do przerwy pojedynku na stadionie w Sewilli. Obrońcy trofeum prowadzili już wówczas 3:0 po golu Adila Ramiego w 35. minucie oraz dwóch trafieniach Kevina Gameiro (w 44. i 45 minucie).

Goście mieli szansę na honorowego gola w samej końcówce spotkania, ale Hiszpanie wybili piłkę sprzed linii bramkowej. Szwajcarzy, którzy wygrali grupę I z udziałem m.in. Lecha Poznań, odpadli więc bez zdobytej bramki w 1/8 finału.

W poprzedniej rundzie FC Basel w dramatycznych okolicznościach wyeliminowało St. Etienne.

Na tamtym etapie z Ligą Europejską pożegnał się inny rywal Kolejorza, Fiorentina - po remisie i porażce z Tottenhamem Hotspur. Teraz Anglicy odpadli po tym, jak dwukrotnie pokonała ich Borussia Dortmund.