Lech Poznań. Po pół roku przerwy do treningów wróci... Marcin Robak!

Marcin Robak ma w przerwie na mecze reprezentacji wrócić do treningów z zespołem Lecha Poznań. Snajper Kolejorza nie grał w piłkę od blisko pół roku.
Marcin Robak, który przechodzi rehabilitację po operacji stawu skokowego, otrzymał zgodę od lekarzy Lecha Poznań, by w przyszłym tygodniu wznowić treningi z mistrzem Polski. - Rehabilitacja przebiega prawidłowo. Na razie Marcin pracuje indywidualnie poza klubem, ale jest już w trakcie treningu dynamicznego i biegowego - podkreśla na stronie internetowej klubu lekarz dr Paweł Cybulski.

Były król strzelców ekstraklasy wróci do treningów po prawie półrocznej przerwie. Nie wiadomo jednak, kiedy kibice Lecha zobaczą napastnika ponownie na boisku. Po tak długiej przerwie Robak będzie musiał trochę popracować powrotem do optymalnej dyspozycji. - Zanim będzie brany pod uwagę, to zależy wszystko od tego jak będzie prezentował się na boisku. Wiele też zależy od tego jak będzie reagował na obciążenia treningowe - zaznacza lekarz. Powrót snajpera na boisko nie będzie jednak możliwy wcześniej niż w rundzie finałowej ekstraklasy.

Marcin Robak niemal od początku sezonu miał problemy ze stawem skokowym. Zdążył zagrać raptem w siedmiu meczach ekstraklasy w tym sezonie. Regularnie nie grał praktycznie od końca sierpnia. Na przełomie września i października rozegrał jednak kilkadziesiąt minut w spotkaniach Lecha z Górnikiem Zabrze i Cracovią, po czym na długie miesiące przepadł w gabinetach lekarskich. Leczenie zachowawcze nie pomogło i wreszcie w grudniu w Warszawie piłkarz poddał się operacji stawu skokowego u lekarza reprezentacji Polski i Legii Warszawa, dr Jacka Jaroszewskiego. Po niej Robak musiał jeszcze przejść długą, trzymiesięczna rehabilitację.