Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec 1:0. Artur Derbin, trener Zagłębia: Mieliśmy zbyt duży respekt do rywala. Ogromny szacunek dla naszych chłopaków

- Na pierwszą połowę wyszliśmy ze zbyt dużym respektem do rywala. Po przerwie mieliśmy więcej wiary i determinacji. Naszym chłopakom należy się ogromny szacunek- powiedział Artur Derbin, trener Zagłębia Sosnowiec, po porażce 0:1 z Lechem Poznań w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski.
- Jeśli miałbym coś powiedzieć o pierwszej połowie, to tyle, że podeszliśmy do niego ze zbyt dużym respektem do przeciwnika. Na dobrą sprawę taka męska gra rozpoczęła się w II połowie - powiedział po porażce 0:1 z Lechem Poznań Artur Derbin, trener Zagłębia Sosnowiec: - Podeszliśmy wyżej, agresywniej. Przetrzymywaliśmy piłkę na połowie Lecha, wyszliśmy z większą wiarą i determinacją. Niestety nie udało się w tym okresie udokumentować tej gry zdobytą bramką. Naszym chłopakom należy się ogromny szacunek, mamy dobrą pozycję wyjściową przed drugim meczem. Można powiedzieć, że pierwszy akt przedstawienia za nami, czekamy na drugi w Sosnowcu.

Derbin zapytany o mecz sprzed 16 lat, gdy w 2000 roku Zagłębie pokonało Lecha 2:1, a on sam zdobył bramkę, odpowiedział: - To były miłe chwile, ale nie podniecałem się tym. Owszem, pożartowaliśmy, ale ciężko porównywać te dwa spotkania.

Trener Zagłębia wyjaśnił też sytuację Sebastiana Dudka, który opuścił boisko już w pierwszej połowie. - Przykra sytuacja. Nie znamy jeszcze szczegółów, ale wstępne informacje od sztabu medycznego mówią, że to złamanie ręki.

Zdjęcie PUMA OCHRANIACZE PIŁKARSKIE 03036802 Zdjęcie Puma Ochraniacze piłkarskie King Spirit guard 03057801 Zdjęcie Puma Ochraniacze piłkarskie Pro Training 03058102
PUMA OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... Puma Ochraniacze piłkarskie... Puma Ochraniacze piłkarskie...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info