12.03.2016 , aktualizacja: 12.03.2016 15:55
A A A
Lech Poznań - Wigry Suwałki 3:1 w sparingu. Piotr Kurbiel

Lech Poznań - Wigry Suwałki 3:1 w sparingu. Piotr Kurbiel (PIOTR LEŚNIOWSKI)

Po golach Piotra Kurbiela i Kacpra Wojdaka rezerwy Lecha Poznań pokonały 2:1 Jarotę Jarocin w pierwszym w tym roku meczu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Drużyna Ivana Djurdjevicia wyszła na prowadzenie za prawą Piotra Kurbiela już w 23. minucie meczu. Krótko przed przerwą wyrównał Sebastian Kopeć, w 63. minucie wynik ustalił Kacper Wojdak, 17-latek który w tygodniu podpisał nowy kontrakt z Kolejorzem.

Tuż przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Lecha II Poznań Adam Makuchowski i gospodarze musieli w dziesięciu bronić prowadzenia. Udało im się to.

Zespół z Jarocina w pierwszej części sezonu poniósł tylko jedną porażkę, ale zimą klub dotknęły problemy finansowe i organizacyjne, przez co przygotowania piłkarzy do wiosny zostały zakłócone. Już w pierwszym występie w tym roku Jarota zszedł z boiska pokonany. Jeżeli w innym sobotnim meczu tej grupy Warta Poznań pokona na wyjeździe Polonię Środa Wlkp., to zepchnie dotychczasowego lidera na drugie miejsce w tabeli.

Zwycięstwo drugiej drużyny Lecha Poznań oznacza, że nadal poważnie liczy się ona w walce o wygranie grupy i zdobycie prawa występu w barażu o II ligę.

Skład Lecha II Poznań: Adam Makuchowski - Antonijs Cernomordijs, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski - Patryk Janasik, Lucas Guedes - Maciej Orłowski, Krystian Sanocki (85. Miłosz Mleczko), Niklas Zulciak (85. Krzysztof Kołodziej), Kamil Szubertowski - Piotr Kurbiel (70. Damian Roszczyk)