Były piłkarz Lecha Poznań czekał na gola prawie półtora roku. Ale wreszcie trafił! Jego zespół walczy o awans do Ligue 1

Siergiej Kriwiec, który występował w Lechu Poznań przez trzy sezony i zdobył z nim mistrzostwo Polski, zdobył swoją pierwszą bramkę po prawie półtorarocznym okresie posuchy. Jego Metz pokonało Ajaccio 3:2 w 30. kolejce Ligue 2.
Kriwiec trafił do Poznania pod koniec 2009 roku i w swoim pierwszym sezonie zdobył wraz z "Kolejorzem" mistrzostwo Polski. W Lechu zagrał 84 spotkania, zdobywając w nich osiem goli i zaliczając czternaście asyst. W 2012 roku odszedł do chińskiego Jiangsu Shuntian, by po roku przenieść się do BATE Borysów, gdzie sięgnął po dwa tytuły mistrzowskie. Stamtąd trafił do francuskiego Metz.

We Francji jego kariera wyhamowała. Jego statystyki nie imponowały (jeden gol i dwie asysty w całym sezonie), a Metz spadło z Ligue 1. Minionej jesieni Białorusin rozegrał zaledwie dwa spotkania. Wrócił do składu w 2016 roku i znów gra regularnie, a Metz walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W piątkowym spotkaniu z Ajaccio Kriwiec zdobył swoją pierwszą od ponad roku bramkę. Ostatni raz do siatki rywali trafił we wrześniu 2014 roku. Białorusin strzelił gola w 27. minucie na 1:1, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Metz 3:2. Jego zespół zajmuje obecnie szóste miejsce w Ligue 2, a do trzeciego miejsca premiowanego awansem traci dwa punkty.